Normal şartlarda SD kart dolduktan sonra en eski video dasyalarından başlanarak üzerine kayıt yapılır. Kayıt döngüsü bu şekilde devam eder. Ancak kilitli (korumalı) dosyaların toplam büyüklüğü SD kartın kapasitesine ulaşırsa araç kamerası kayıt yapamaz ve hafıza kartı dolu uyarısı verir. Öncelikle "Tüm kayıtların kilidini aç" seçeneğine giriniz ve "OK"i seçiniz. Bu işlemin ardından kameranız artık eski kayıtların üzerine yeni kayıtlar yapmaya başlayacaktır.

Aynı sorunu tekrar yaşamamak için lütfen aşağıdaki kısmı da okuyunuz.;

Kilitli dosyalar üç şekilde oluşur;

1-G-sensor modu açık ve hassasiyeti 2G, 4G gibi düşük ise sert sarsıntılarda kamera son kaydı kilitler. Bunu engellemek için G-sensor modu kapatılabilir veya 8G’ye çıkartılabilir.

2-Hareket algılama modu açık ise kamera sadece hareket algıladığında kayıt yapar ve kayıtları kilitler. Bunu engellemek için hareket algılama modunun kapalı olması gerekir.

3-Kameranız kayıt yaparken menü tuşuna basarsanız kayıt durdurulur ve kilitli olarak kaydedilir. Bu nedenle menü tuşuna basmadan önce OK tuşuna basarak kayıt durdurulmalı ardından menü tuşuna basılmalıdır.

Araç kameralarımız ekran koruyucu modu açık olarak satışa sunulmaktadır. Bu modda ekran kapanmasına rağmen kayıt devam etmektedir.

Ekranınızın sürekli açık olmasını tercih ediyorsanız ekran koruyucu modunu kapatınız. Bunun için menü tuşuna iki kez basarak kamera ayarlarına ulaşınız. 4. Sırada yer alan ekran koruyucuyu seçiniz ve kapalı konuma getiriniz.

Araç kameraları enerji kesildikten kısa bir süre sonra içerisinde 150-200 mAh kapasiteli lion pil olmasına rağmen kapanır.

Çünkü mevcut enerjiyi G-sensor ve park modlarında kullanmak üzere muhafaza eder. Örneğin park halinde cihaz kapalı iken bir sarsıntıda kamera kayda başlar.

Örneğin park halinde cihaz kapalı iken bir sarsıntıda kamera kayda başlar ve 10 sn. civarında kayıt yapar.

Eğer kameranızın hareket algılama modu açık ise, sadece hareket algılandığında kayıt yapılır. Hareket algılanmaz ise kayıt başlamayacaktır.

Araç kamerasında MENÜ – SÜREKLİ KAYIT modundan; istemiş olduğunuz "6" farklı çekim modlarından "1" ini seçebilirsiniz. (Bu modlar Kapalı, 1dak, 2dak, 3dak, 5dak ve 10dak çekim modlarıdır.)

Eğer kapalı modunu seçerseniz tek parça olarak kayıt yapılı. Ancak SD kart dolduktan sonra kayıt durur. Eski videolar üzerine kayıt yapılmaz. Diğer modlarda kayıt kesintisiz devam eder.

Direkt elektrik vermeniz durumunda cihazın zamanla bataryası şişer ve cihaz garanti kapsamı dışında kalır.

Evet. Araç kameralarının birincil fonksiyonu budur.

Hayır. Kameralar araç içi kullanım için tasarlanmıştır. Araç içerisinde enerjiye bağlı olarak kullanılabilir. Araç dışında ancak 3 ila 5 dakika kadar kayıt yapabilirsiniz.

Araç kamerasında bulunan 4 adet LED kızıl ötesi ışık yaydığı için gece modunda gözle görülemez.

Araç kamerası 32 gb hafıza kartı ile FULL HD(1080*720) çözünürlükte ortalama 150 dakika, VGA(640*480) çözünürlükte ortalama 300 dakika çekim yapabilir.

Greentech GT-CA17 araç kamerasının hafıza kartı dolduğunda eskiden yeniye doğru silerek çekim yapmaya devam eder.

Araç kameralarımızda gece ve gündüz modu manuel olarak ayarlanmaktadır.

Menu tuşuna iki kez basarak Ayarlar menüsüne geliniz.

Gece modu için Flaş özelliğini seçin ve Açık moda getirin.

Bu modu sürekli değiştirmek yerine gece modunda sabit kalması tavsiye edilir.

Resetleme işlemini gerçekleştirmek için cihazın şarj girişinin yanında bulunan küçük yuvaya kürdan ve benzeri butona zarar vermeyecek bir cisim ile 10 saniye boyunca basılı tutun.

İki kez mod tuşuna basınız. Menü tuşuna bir kez basınız. Açılan ekrandan “Koruma”yı seçiniz. Açılan menüden “Tüm kayıtların kilidini aç” ı seçiniz.