GREENTECH GT-IP11HD IP KAMERAGREENTECH GT-IP33HD HAREKETLİ IP KAMERA

Kamerayı görüntülerken donmalar yaşamanızın birkaç farklı sebebi olabilir;

  • Çok fazla kullanıcı tarafından kameranın aynı anda görüntülenmeye çalışılması
  • Kısa süre içerisinde kameraya çok fazla sayıda komut verilmesi
  • Kameranın bağlı olduğu internet upload hızının düşük olması
  • Kamerayı görüntülerken kullandığınız cihazınızın bağlı olduğu internet download hızının düşük olması

IP Kameranızı WiFi ağınıza bağlayabilmek için bir defaya mahsus ethernet kablosunu takıp, telefonunuz veya bilgisayarınızdan Greencam uygulaması yardımıyla WiFi kurulumunu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemin ardından bir daha ethernet kablosuna ihtiyaç duymayacaksınız.

Kamera ID ve şifresini bilen bir kişi kameranıza erişebilir. Bu nedenle kameranızın kurulumunu tamamladıktan sonra şifrenizi değiştirmeniz tavsiye olunur.

PC veya Notebookunuzda değiştirmek için;

Greencam uygulamasında WAN modunda iken kamera ikonunun üzerinde mouse'un sağ butonuna bastığınızda açılan menüde "Change watch password"u tıklayınız. Önce eski şifreyi daha sonra iki kez yeni şifrenizi giriniz.

Akıllı Telefon veya Tabletinizde değiştirmek için;

Greencam uygulamasında WAN modunda iken kameranın sağındaki oka tıklayınız. Açılan menüden "Access Password"ü seçiniz. Önce eski şifreyi daha sonra iki kez yeni şifrenizi giriniz.

Kameranızın arkasında güç kablosunun girebileceği iki adet yuva bulunmaktadır. Lütfen güç kablonuzu bu iki yuvadan DC/5V yazılı olana taktığınızdan emin olunuz. Diğer yuvanın üzerinde AUDIO yazısı bulunur.

Şifrelemeyi SSL, portu 465 yapınız. Aşağıdaki adımlardan hesabınıza uygun olanı takip ediniz.

Gmail uzantılı bir mail hesabına sahipseniz;

Gmail açıkken sağ üstte "Google uygulamaları" düğmesine tıklayıp "Hesabım (My Account)" ikonunu seçin.

Açılan pencerede "Oturum açma ve güvenlik" seçeneğine tıklayın.

Açılan sayfanın sonundaki "Hesaba erişimi olan uygulamalar" bölümünde "Daha az güvenli uygulamalara izin ver" seçeneğini aktif hale getiriniz.

Yahoo uzantılı bir mail hesabına sahipseniz;

Sağ üstte hesabınızın üzerine geldiğinizde beliren kutudan Hesap Bilgileri'ne giriniz.

Hesap Güvenliği menüsünden "Daha az güvenli giriş yapan uygulamalara izin ver" seçeneğini aktif hale getiriniz.

Android ve PC de aynı anda 4 adet kamera görüntüleyebilirsiniz. iOS da ise aynı anda tek kamera görüntüleyebilirsiniz.

Evet. Kameralarımızda DDNS desteği bulunduğundan statik IP adresiniz olmasa bile kamerayı görüntüleyebilirsiniz.

Akıllı telefonunuza veya PC’nize indireceğiniz Greencam uygulaması ile PTZ menüsünden yönlendirebilirsiniz.

Kameralarımız Greencam uygulaması ile çalışmaktadır. www.greentech.com.tr adresindeki download bölümünden cihazınıza uygun programı indirebilirsiniz.

LAN modunda iken SD kart ayarlarından SD kartınızı formatlayınız. Format tamamlandıktan sonra kamera kapanıp açılacak ve ardından kayıt yapmaya da başlayacaktır.

Eski kayıtları ancak Greencam uygulaması kullanarak PC veya notebookunuzda sesli olarak görüntüleyebilirsiniz.

SD Karta yapacağınız kayıtlarda isteğinize bağlı olarak görüntü ile beraber ses kaydı da yapabilirsiniz. Ancak PC'ye kayıtta böyle bir imkân yoktur. Ses kaydı yapabilmeniz için SD kart menüsünde ” Voice Recording” seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.

Evet. Kameranın kutusundan çıkan kullanım kılavuzu Türkçe olup, kamera ile ilgili her türlü detay bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca, www.greentech.com.tr adresinden de güncel kullanım kılavuzuna ulaşabilirsiniz.

Kameraya kısa sürede çok sayıda uzaktan kumanda işlemi yapıldığı takdirde cihazınız çok yavaşlayabilir, kilitlenebilir veya bağlantısı kesilebilir. Bu takdirde cihazınızın resetlenmesi gerekmektedir. Resetleme işlemini gerçekleştirmek için cihazın arkasında bulunan RST yazısının üzerindeki yuvaya kürdan ve benzeri yuvaya zarar vermeyecek bir cisim ile tık sesini duyduktan sonra 10 saniye boyunca basılı tutun.

Focus ayarı yapmanız gerekmektedir. Kamera merceğinin dış çerçevesinde bulunan halkayı sağa veya sola çevirerek görüntüyü netleştirebilirsiniz.

Evet. Greencam uygulamasında, SD kart ayarlarından sürekli kayıt seçeneğini seçebilirsiniz. Kartınızın kapasitesi dolduğunda kameranız eski kayıtlar üzerine kayıt yapmaya devam eder.

Kameralarımızda kızılötesi led gece görüş özelliği mevcuttur. Kızılötesi ledler karanlık ortamda rahatsızlık vermeyecek düzeyde hafif kırmızı renge dönüşür.

Kameraları tavana monte edebilirsiniz. Kuru içeriğinde askı aparatı mevcuttur. Kamerayı ters monte ettiğinizde görüntüyü de PTZ menüsünden ters çevirmeniz gerekir.

Boyutları:

8.5x8.5x10.5 cm

Ağırlığı:

265 gr

Adaptörün kablo uzunluğu 150 cm’dir. Ayrıca 5 metrelik uzatma kablosu da satış noktalarından tedarik edilebilir.

Evet. Greencam uygulamasından yapacağınız ayarlar ile kameranın bilgisayarınıza kayıt yapmasını sağlayabilirsiniz.

Kameralarımız 64 GB'a kadar SD kart destekler. 64 GB bir SD kart ile 1080*720(HD) çözünürlükte 20 güne kadar kayıt yapabilirsiniz.

İnternetiniz çok kısa süre için dahi olsa kesildiğinde cihazınız offline olur. Cihazınızı güç kaynağından çıkartıp, 10 saniye bekleyiniz ve yeniden güç kaynağına bağlayınız.

Evet. Tüm Android ve iOS cihazlarınızdan Greencam uygulaması yardımıyla kamerayı görüntüleyebilirsiniz.

Hayır. İç mekan IP Kameralarımız iç mekân görüntülemek için tasarlanmıştır. Dış ortamda çevresel etkenlerden ve hava koşullarından etkilenebileceğinden dış mekân görüntülemede kullanılması tavsiye edilmez. Dış mekanda GT-IP55 model kameramızı kullanabilirsiniz.

Kameranız kurulum aşamasında ethernet kablosu vasıtası ile modeminize veya ağınıza bağlı olmalıdır. Örneğin ethernet kablosunu PC veya notebookunuza bağlayarak kurulumu gerçekleştiremezsiniz.

Görüntünün üzerine tıklayın. Görüntü beyaz çerçeveye alınacaktır. Ardından yeniden kulaklık simgesine tıkladığınızda ortamdaki sesi dinleyebileceksiniz.

SD Karta yapılan kayıtlar, SD Kart ayarlarında belirlediğiniz boyutta parça parça kaydedilir.(Video Partition Size)Bu boyuta ulaşmadan kesilen bir kaydı izleyemezsiniz.

IP Kameraların genel kayıt özelliklerinden birisi parça parça kayıt yapmasıdır.

Bunun birkaç nedeni vardır;

 

  • IP Kamera tek parça dosya kaydı yapar ise, elektrik kesintisi veya başka bir nedenle kayıt durdurulduğunda tüm kayıt silinir. Kayıtlar parça parça yapıldığı için sadece son parça silinir.
  • IP Kamera SD kart dolduğu zaman en eski kayıttan silmeye başlayarak yeni kayıtlara devam eder. Aksi taktirde SD kart dolduktan sonra tek parçalık tüm kaydın silinmesi gerekirdi.
  • SD Karttaki bir kaydın görüntülenmesi için öncelikle kullandığımız cihaza indirilmesi gerekmektedir. 32 GB’lık bir kaydın indirilmesi saatler alacaktır.

SD Kartı yerleştirmeden önce kameranın güç kablosunu çıkarınız. Kamera kapalı durumda iken sarı çipi yukarı gelecek şekilde SD Kartı yerleştiriniz. Kameranızın güç kablosunu tekrar takınız.

Kamera ayarlarına giriniz, SD Kart Seti’ni seçiniz. Açılan menüdeki “Otomatik üzerine kayıt döngüsü” kutusunu işaretleyiniz. Kameranız kesintisiz kayıt yapmaya başlayacaktır.

Cihazın özelliğinden dolayı yeniden başlatıldığında her seferinde başlangıç konumuna döner.

greentech.com.tr/media/files/GreenCam170425.rar linkinden telefonunuza lütfen yeni uygulamayı kurunuz.

ID'si GT ile başlayan kameraların kurulumu ethernet kablosu kullanmadan GreenCam uygulaması üzerinden tamamlanabilir. Telefonunuzu kamerayı bağlamak istediğiniz ağa bağlayınız. Uygulamada en alttaki menülerden "More"'a giriniz. Quick Configuration Wifi'yi seçiniz. Wifi ağınızın şifresini girip Ok'a basınız. Kameradan ses gelene kadar sayfada bekleyiniz. Kameradan ses gelince sayfayı kapatabilirsiniz, kameranız Lan menüsünde gözükecektir.

Görüntüleme yapacağınız cihazınız IP kameranız ile aynı ağda (wifi de) ise VLC Player programını kullanarak görüntüleyebilirsiniz.

1- Kamera ayarlarından Ağ Ayarları sekmesine girerek kameranızın IP adresini öğreniniz.

2- Yine kamera ayarlarından OnVif sekmesine girerek açılan penceredeki her iki seçeneği etkin konuma getiriniz.

3- VLC programında önce “Ortam” sonra “Ağ Akışını Aç” sekmelerine tıklayın.

4- Açılan penceredeki adres çubuğuna rtsp://IP Adresiniz:8554/1.3gp yazınız ve Oynat’a tıklayınız.

Örneğin IP adresiniz 192.168.1.63 ise çubuğa rtsp://192.168.1.63:8554/1.3gp yazmanız gerekir.

Mousenin imlecini beyaz alana getirerek sağ butonuna tıklayın ve kamera ekleyi seçin. Açılan pencereye kamera ID'sini ve erişim şifresini tekrar girin ve Tamam'a tıklayın.

Bağlı olduğunuz ağın upload veya download hızını http:/beta.speedtest.net/ adresinden GO'ya basarak öğrenebilirsiniz.

Uzaktan kameranızı görüntülemek istediğinizde aşağıdaki iki hız değerinin yeterli olması gerekir.

1. Kameranızın bağlı olduğu internet ağının upload hızının ve kapasitesinin yeterli olması gerekir. Eğer ağın upload hızı 1 Mbps'nin altında ise kesintisiz görüntü, 0.7 Mbps'nin altında ise hiç görüntü alamayabilirsiniz.

2. Görüntüleme yaptığınız cihazınızın bağlı olduğu internet ağının veya telefon operatörünüzün internetinin download hızının ve kapasitesinin yeterli olması gerekir. Eğer download hızı 4 Mbps'nin altında ise kesintisiz görüntü, 2 Mbps'nin altında ise hiç görüntü alamayabilirsiniz.