Kameranızla ilgili PC (P2PIPC veya GreenIPCam) yazılımlarında bulunmayan birçok ayarı Web Arayüzü yardımı ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Lütfen web arayüzüne ulaşmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

 1. Bilgisayarınızda GreenIPCam programını çalıştırınız. Cihazlarım bölümünde kameranızın üzerine gelip sağ tıklayınız. Konfigürasyon'a giriniz.
 2. Ağ ayarları sekmesinden kameranızın IP adresini ve portunu öğreniniz. Örneğin IP adresimizin 192.168.1.57 ve HTTP portumuzun 81 olduğunu varsayalım.
 3. İnternet tarayıcınızı çalıştırıp adres çubuğuna IP adresinizi:portunuzu yazıp, Enter'a basınız. Yukarıda verdiğimiz örnek için 192.168.1.57:81 yazmanız gerekiyor.
 4. Kullanıcı adı ve şifre bölümlerine "admin" yazınız. Eğer kameraya erişim şifrenizi değiştirdiyseniz lütfen onu giriniz.
  Eğer ulaştığınız sayfanın sol üst köşesinde Greentech logosu var ise 5. ve 6. adımları tamamlamanıza gerek yoktur. Kamerayla ilgili ayarları ulaştığınız web arayüzünden yapabilirsiniz. Ancak ulaştığınız sayfanın sol üst köşesinde Greentech logosu yok ise lütfen 5. ve 6. adımları tamamlayarak web arayüzünü güncelleyiniz.
 5. Açılan sayfadaki seçeneklerden "videostream mode(for FireFox)" seçiniz.
 6. Sayfanın alt kısmında yer alan Set up simgesine tıklayarak ayarlar menüsüne giriniz. Soldaki seçeneklerden User&device manage'a girip, Maintain'i seçiniz.
 7. Greentech web sitesi Download sayfasında yer alan Web Browser Güncelleme Yazılım linkine tıklayarak zip dosyasını masaüstüne indiriniz ve buraya çıkarınız. Masaüstünde 2017_07_07_T10_web_ui.bin adlı dosya ayıklanmış olmalı.
 8. Upgrade Device Embedded Web UI alanından Dosya Seç'e tıklayıp masaüstüne indirip ayıkladığınız dosyayı seçiniz.
 9. Upgrade'e tıklayınız. 60 saniye bekleyiniz. Kameranız yeniden başlatılacak ve yeni web arayüzü görüntülenecektir.